Buty_3.02.2011 Image Banner 750 x 100

Makaron zapiekany z jabłkami

12345 « ZAGŁOSUJ! średnia ocena: 5 na 5, 1 głosów

Makaron zapiekany z jabłkami Zapiekanka z jabłek i makaronu na słodko. Może stanowić deser lub lekkie danie obiadowe na upalne dni.

Składniki potrzebne do przygotowania przepisu "Makaron zapiekany z jabłkami":

  • 60 dag ugotowanego makaronu
  • 50 dag jabłek
  • 4 łyżki cukru
  • opakowanie cukru wanilinowego
  • 2 łyżki tartej bułki
  • pół łyżeczki cynamonu
  • tłuszcz do formy
  • sól
160611v1 Image Banner 336 x 280

Sposób przygotowania

Jabłka obrać, oczyścić z gniazd nasiennych i pokroić w cienkie plasterki. Dodać cukru i cukru waniliowego oraz cynamonu. wymieszać z wcześniej ugotowanym makaronem. Całość wkładamy do naczynia żaroodpornego, które wcześniej smarujemy tłuszczem i sypiemy bułkę tartą. Zapiekamy przykrytą w temp. ok 180 stopni przez 30-40 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>