Jak zrobić dobre grzanki?

Żeby przyrządzić dobre grzanki, trzeba pamiętać o kilku zasadach. Dla niektórych mogą one wydać się śmieszne i oczywiste, jednak ten przepis krok po kroku powstał z myślą o początkujących kucharzach. Grzanki to dobry przepis na początek – właściwie zawsze wychodzą i są pyszne.Grzanki przyrządza się ze specjalnego pieczywa testowego lub kromek pszennych, może być również bułka albo chleb. Grzanki zapieka się w piekarniku lub tosterze, na grillu (najlepiej elektrycznym, bardziej doświadczeni mogą pokusić się o zrobienie grzanek na zwykłym grillu). Kromki pieczywa można najpierw posmarować masłem lub margaryną, a po wyjęciu z piekarnika, gdy są rumiane i chrupiące, obłożyć wędliną, serem i innymi dodatkami. Na gorących grzankach można podać smażone mięso, na przykład befsztyki.
Grzanki można też smarować od spodu masłem lub margaryną, na wierzchu układać różne rozdrobnione produkty i zapiekać w piekarniku do zrumienienia.

Odmianą grzanek są tosty. Zarówno grzanki jak i tosty można zaliczyć do zapiekanek.

W ekskluzywnej wersji grzanki podaje się na wyłożonym serwetką ogrzanym półmisku (grzanki szybko stygną). Do nakładania ich na talerze służą dwa widelce.

Grzanki można ozdobić zieleniną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *